Jak usunąć konto na Instagramie?

jak usunąć konto na instagramie

Jak usunąć konto na Instagramie w 2022? Choć usuwanie instagrama może być nieco pochopną i nieprzemyślaną decyzją, niektórzy ludzie decydują się na ten krok. Dowiedz się zatem, jak usunąć konto na instagramie w najlepszy i najszybszy możliwy sposób.

Czasami dochodzi do sytuacji, w której użytkownik portalu społecznościowego chce usunąć swoje konto czy profil z różnych przyczyn. Niestety nie zawsze jest to proste zadanie. Bardzo często trzeba dogłębnie przeanalizować wszystkie ustawienia, aby w ogóle znaleźć taką funkcję. Warto zdawać sobie sprawę, że w przypadku Instagrama takiej czynności można dokonać tylko za pomocą komputera stacjonarnego. Nie da się tego zrobić na telefonie przy użyciu aplikacji. Co więcej, jeśli chodzi o ten serwis istnieją dwie różne możliwości. Każdy użytkownik ma prawo do stałego usunięcia konta, które wiąże się z jego nieodwracalną utratą, a także tymczasowego wyłączenia profilu. Ta druga opcja jest o tyle dobra, że w każdej chwili można powrócić do prowadzenia takiego konta. Wiele osób po upływie czasu decyduje się jednak na ponowne korzystanie z Instagrama, co właśnie możliwe jest dzięki tej opcji. W dalszej części artykułu będzie można dowiedzieć się jak usunąć konto na Instagramie.

Usuwanie konta Instagram


Na samym wstępie warto zastanowić się czy jest się pewnym swojej decyzji. Musi być to wybór poparty ważnymi aspektami, gdyż niesłychanie trudno będzie odwrócić tę czynność. Jeśli jednak nie ma się żadnych zawahań to zdecydowanie warto przejść do działania.
Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest wejście na specjalną stronę https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/.

jak usunąć konto na ig

Niestety jest to jedyna opcja, gdyż takiej czynności nie da się wykonać z poziomu danego konta. Wcześniejszym krokiem jest oczywiście zalogowanie się do swojego konta na Instagramie. Na stronie tej widnieć będzie napis “usuń konto Instagram”. W dalszej części każda osoba pytana jest o powód takiej decyzji. Należy więc w tym przypadku udzielić prawdziwej odpowiedzi. Dzięki temu wyświetli się pozostała część panelu. Dany użytkownik ponownie proszony zostanie o podanie hasła i oczywiście zaakceptowanie całego, wykonanego wcześniej procesu. Warto podkreślić jeszcze raz, iż jest to czynność praktycznie nieodwracalna.

Powód usunięcia konta na Instagramie

Niestety wiele osób usuwa swoje konta, gdyż np. nie podobają im się ich stare zdjęcia. Oczywiście, jest na to inny sposób i wcale nie trzeba w tym przypadku dokonywać aż tak drastycznych kroków. Istnieje wiele funkcji, które pozwalają na rozwiązanie takiego problemu. Można usunąć takie pojedyncze zdjęcie lub też je zarchiwizować. Ta druga opcja jest o tyle dobra, iż w każdej chwili tak naprawdę można przywrócić widoczność takiego postu na swoim profilu.
Inni z kolei po jakimś czasie usuwają swoje konta w obawie przed brakiem prywatności. Oczywiście, Instagram w tym przypadku również wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i pozwala na ukrycie swojego profilu przed konkretnymi osobami i akceptowanie jedynie wybranych kont. Jest to oczywiście możliwe dzięki wyborze opcji “konto prywatne” lub też po prostu blokowaniu pojedynczych profili. Nie mniej jednak, są to już kwestie prywatne, które oparte powinny być na własnych odczuciach i przekonaniach. Mimo wszystko, opcje te wydają się być znacznie lepsze, niż trwałe, nieodwracalne usunięcie konta.

Po jakim czasie konto na Instagramie jest usuwane?


Należy zdawać sobie sprawę, że dany profil nie jest automatycznie usuwany zaraz po zgłoszeniu takiej decyzji. Po przekazaniu informacji dotyczącej rezygnacji z konta na Instagramie rozpoczyna się okres 30 dni, w których to dany profil jest przede wszystkim niewidoczny dla innych użytkowników. Jednak po upływie tego okresu czasu wszystkie treści danego użytkownika trwale znikają z tego portalu społecznościowego. Warto mieć również świadomość, że w regulaminie Instagrama widnieje zapisek, iż cały proces związany z usuwaniem konta może przedłużyć się nawet do 90 dni od zgłoszenia takiej decyzji. Ponadto, po upływie tego okresu może być nawet przechowywana kopia zapasowa – wynika to oczywiście z różnego rodzaju regulacji prawnych. Mimo wszystko, liczba dni w każdym przypadku jest niesłychanie ważna, gdyż wiąże się z odgórnymi przepisami tego portalu społecznościowego umieszczonymi w regulaminie. Ten z kolei zostaje podpisany przez każdą osobę tworząca swoje konto na Instagramie.

Tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie


Proces ten wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych, a wynika to z tego, iż po prostu trzeba dosyć dobrze znać wszystkie zaawansowane funkcje tego portalu społecznościowego. Mimo wszystko da się to zrobić w dużo prostszy sposób przy pomocy instrukcji.
Pierwszym krokiem, od którego należy zacząć jest zalogowanie się swoim kontem na stronie www.instagram.com.

usuwanie konta instagram

Kolejny etap to wejście na stronę swojego profilu i kliknięcie przycisku “edytuj profil”. Po wykonaniu wszystkich, wcześniej wspomnianych czynności trzeba nacisnąć znajdujący się na samym dole przycisk “tymczasowe wyłączenie konta”. Ostatnim etapem jest podanie powodu wyłączenia swojego konta. Następnie trzeba wprowadzić hasło i zaakceptować cały ten proces.
Warto jednak zdawać sobie sprawę, że w tym przypadku co prawda zdjęcia i profil danej osoby pozostają ukryte, ale wszystkie dane dalej są przechowywane w bazie całego systemu. Wskutek tego tak naprawdę w każdej chwili istnieje możliwości ponownego aktywowania swojego profilu. Nie mniej ważną kwestią, o której wie bardzo mała liczba osób jest to, iż takie konto może zostać wyłączone tylko i wyłącznie raz w tygodniu. Nie da się więc w kółko manewrować tą opcją, dlatego też zdecydowanie warto rozważnie podejmować właśnie takie decyzje, aby po upływie czasu po prostu ich nie żałować.

Uwaga: artykuł został zaktualizowany. Sposób oraz zasady usuwania konta na instagramie nie uległy zmianie. Co jakiś czas delikatnie zmienia się interfejs instagrama w aplikacji oraz na komputerach.

Jak usunąć konto na IG w 2022 – podsumowanie

Podsumowując jak doskonale widać trwałe usunięcie konta na Instagramie wcale nie jest jedynym rozwiązaniem. Zdecydowanie warto więc szczegółowo zapoznać się z wszystkimi wyżej wymienionymi kwestiami, sposobami oraz wskazówkami. To z pewnością w ogromnym stopniu pomoże przy podejmowaniu ostatecznych decyzji. Mimo wszystko, należy kierować się w tym przypadku rozwagą i odpowiedzialnością, gdyż jak doskonale widać duża część funkcji na tym portalu społecznościowym jest po prostu nieodwracalna.

Ocen post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *