Co to jest link w bio na Instagramie ?

link w bio instagram

Link w bio na Instagramie – czyli co to właściwie jest link w bio? Czy bio na instagramie to dobre miejsce do zostawienia odnośnika do swojej lub cudzej strony?

link w bio

Instagram to obecnie platforma społecznościowa, która cieszy się największą popularnością wśród wielu młodych osób. Wynika to z kilku czynników, w tym m.in. z szerokiego spektrum funkcji, które są proponowane użytkownikom tego serwisu. Nie ulega więc wątpliwości, że zdecydowanie warto poznać bliżej jego funkcjonowanie i wszystkie aspekty z nim związane. Z tego wpisu będzie można dowiedzieć się czym jest link w bio i jak to właściwie działa.

Link w bio co to znaczy?


Link w bio na Instagramie to tak naprawdę link do konkretnej strony internetowej, który został umieszczony przez użytkownika w specjalnym polu znajdującym się pod zdjęciem profilowym. Jest on oczywiście widoczny dla wszystkich obserwatorów danej osoby oraz samego właściciela konta na tym portalu społecznościowym.

W jaki sposób go wykorzystać?


Należy mieć świadomość, że istnieje naprawdę wiele różnych sposobów na wykorzystanie tej opcji. Taki link może tak naprawdę prowadzić do witryn internetowych różnego typu. Wiele osób korzysta z linku w bio, który przekierowuje użytkowników chociażby do sklepu internetowego, bloga, filmiku na Youtube czy konkretnego artykułu.

bio na instagramie

Ogromną zaletą tej opcji jest to, że nie trzeba opisywać czy streszczać całego postu na Instagramie, ponieważ wystarczy umieścić tylko jego fragment z podpisem „całość wpisu znajduje się w linku bio”. Warto zdawać sobie sprawę, że to tak naprawdę jedyny sposób na zapoznanie obserwatorów z konkretną treścią. Niestety sam Instagram nie stosuje hiperłącza, a także nie posiada opcji kopiowania postu, co jest dosyć dużym utrudnieniem. Co więcej, przepisywanie całej treści jakiegoś postu byłoby oczywiście zbyt pracochłonne i przede wszystkim zabierałoby wiele czasu – zdecydowanie lepiej więc zrezygnować z takiej opcji, która nie przynosi zamierzonego efektu. Właśnie dlatego link w bio jest najlepszym sposobem, który znacznie ułatwia cały ten proces. Z pewnością przyniesie on dużą ilość zadowolenia i satysfakcji samemu właścicielowi profilu, ale także jego obserwatorom.

Jak poprawnie dodać link w bio?


Jak się jednak okazuje, zadanie to wbrew pozorom nie należy do najtrudniejszych. Jest naprawdę proste i z pewnością każdy poradzi sobie z nim bez żadnych problemów.

link w bio co to znaczy

Pierwszym krokiem, który trzeba wykonać jest zalogowanie się i wejście na swój profil. Tam wyświetli się przycisk z opcją “edytuj profil”, który należy kliknąć. Następnie pod nickiem właściciela danego konta widnieć będzie pole “witryna internetowa”, do którego należy wkleić konkretny link. Na koniec cały proces wystarczy sfinalizować klikając przycisk “wyślij”. Po wszystkim można odświeżyć stronę i zobaczyć czy link dodał się poprawnie. Warto upewnić się czy każdy obserwator może z niego w pełni skorzystać.
Jak doskonale więc widać, dodawanie linku w bio jest naprawdę proste i intuicyjne. Oczywiście, istnieje także możliwość całkowitego usunięcia czy też jego zmiany na prezentujący zupełnie inną treść. Robi się to rzecz jasna w ten sam sposób, który został przedstawiony powyżej.

Ocen post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *