Popularne hasztagi na instagramie

hasztagi

Jak dzięki popularnym hashtagom zawojować Instagrama? Magiczne sposoby na osiągnięcie sukcesu na Instagramie w kilka dni nie istnieją. Chyba że za taki sposób uzna się rozkręcenie jakiejś społecznej lub medialnej afery, która co prawda szybko przyciągnie ciekawskich, ale po jej wygaśnięciu równie szybko ich stracimy. Aby zbudować swoją influencerską pozycję na Insta trzeba więc czegoś więcej. Potrzeba cierpliwości, samozaparcia oraz… dobrze dobranych hashtagów. Sprawdźmy, w jaki sposób można osiągnąć sukces w mediach społecznościowych i jak pomagają w tym hasztagi Instagram.

Sprawdź nasz najnowszy artykuł: Najpopularniejsze hasztagi na instagramie w 2022 i 2023 roku

Kiedy statystyka stoi w miejscu, na pomoc przychodzą hasztagi

Prowadzisz profil na Instagramie, regularnie wrzucasz nowe posty, starasz się dodawać ciekawe opisy na instagrama. Komentujesz i odpowiadasz na komentarze, aktywnie działasz w całym serwisie, lajkujesz zdjęcia innych, aby Cię zobaczyli i… nic? Licznik followersów nie wybija w kosmos, nie masz setek nowych obserwujących a polubienia jak stały w miejscu, tak nadal stoją? Cóż, prawdopodobnie jesteś jedną z milionów osób na Insta, które zapomniały o jednym: jak ważne są hashtagi Instagram dodawane pod fotkami i ile dobrego mogą zdziałać dla profilu. Nawet kilka z nich może zdziałać prawdziwe cuda w promocji naszego profilu.

Jak działają hashtagi na Insta?

Nie ma lepszego sposobu na wykrzyczenie na Instagramie „Halo, tutaj jestem, zajrzyjcie do mnie!” niż używanie odpowiednich hashtagów, które przyciągną uwagę. To obecnie najskuteczniejszy sposób reklamowej komunikacji z odbiorcami, ale aby to zrozumieć, trzeba wiedzieć, jak działają hasztagi Insta 2022 i co dokładnie dają.

hashtagi

Instagram pozwala na obserwowanie profili, ale również i danych hashtagów, więc osoby lajkujące np. #summer będą miały wyświetlane w aktualnościach zdjęcia i wpisy z tym tagiem. Dlatego za każdym razem, gdy używamy tego hashtagu, trafiamy do osób, które go obserwują. Tagując #love dotrzemy do followersów tego tagu, a dzięki #l4l będziemy mogli poinformować instagramowiczów, że chętnie wymienimy się lajkami. Im bardziej popularne słowo, tym naturalnie więcej potencjalnych odbiorców, ale paradoksalnie to te mniej oblegane i mniej znane mogą nam zagwarantować stałych i wiernych fanów zainteresowanych poruszaną przez nas tematyką.

Co dają hasztagi na Instagramie?

Korzyści płynące z umiejętnego posługiwania się hashtagami na Instagramie są dość oczywiste i doceniane nie tylko przez wyspecjalizowanych w tym procesie fachowców od social mediów. Po rozgryzieniu tajemnicy hashtagów za ich pomocą skutecznie mogą wypromować się też mniej znane jednostki: firmy, artyści, osoby prywatne. Użyte we właściwym kontekście i w odpowiedni sposób najlepsze hashtagi w 2021 na Instagramie mogą:

– zapewnić wzrost popularności profilu 

– pomóc w dotarciu do nowych followersów obserwujących konkretne tagi

– zwiększyć zasięg oddziaływania profilu (zasięgi influencerskie)

– stworzyć profil rozpoznawalną marką

– ułatwić zdobycie nowych lajków i polubień

hasztagi 2021

Warto pamiętać, że na Instagramie każda akcja wywołuje reakcję. Nawet zwykłe polubienie zdjęcia nie tylko daje +1 do statystyk like’ów, ale również pomaga w rozpowszechnianiu wiedzy o istnieniu naszego profilu. Popularne hasła „Każdy lajk się liczy” nie są więc w tym wypadku tylko pompatycznym sloganem.

Jakich hasztagów używać?

Można odpowiedzieć jednym słowem: tematycznych. Nawet jeśli strasznie kusi nas podpisać zdjęcie zachodu słońca hashtagiem znanej marki (co teoretycznie pozwoliłoby dotrzeć do większej grupy odbiorców), to zrobienie tego byłoby błędem. Jeśli chce się uchodzić za profesjonalny profil, zdobywać zaufanie followersów i nie wyjść na spamera, to takich rzeczy się nie robi. Nie i już. 

hashtagi w 2021

Robi się za to co innego: opisuje hashtagami na Insta to, co widzimy na fotografii lub co chcemy nią przekazać. Pod zdjęciem powinny znaleźć się tylko takie Insta hashtagi,, które rzeczywiście odpowiadają jego zawartości. A tym samym przyciągną do nas osoby, które są naprawdę tą zawartością zainteresowane. Jeśli nie masz pomysłu na ciekawe hasztagi, możesz skorzystać z pomocy topinsta.pl i kupić followersów albo wspomóc się specjalnymi generatorami.

Obowiązkowe hashtagi IG 2021 i 2022

Oprócz hashtagów tematycznych, obowiązkowo pod zdjęciem muszą się znaleźć np. popularne hashtagi Instagram w 2021/2022 roku związane z lokalizacją, gdzie zrobiono fotkę lub miejscem, które przedstawia. Wśród najbardziej popularnych tagów z tej kategorii mogą pojawić się:

#cracow, #warsaw, #poznan, #wroclaw, #lublin, #krakow, #warszawa, #gdansk, #sopot, #gdynia, #szczecin, #baltyk, #morze, #tatry, #gory, #sudety, #bieszczady, #mielno, #ustka, #mazury, #mikolajki, #bialystok, #rzeszow, #kielce

popularne hasztagi
Hasztagi dobrze organizować biorąc pod uwagę ich popularność.

Jeśli z kolei chce się udostępnić ogólną lokalizację, można używać takich haszhagów ogólnych jak #polska, #poland, #polishcity

Można też pójść w kierunku skonkretyzowania tego, co jest na zdjęciu i jednoczesnego podkreślenia, że chodzi o coś polskiego, pochodzącego z Polski lub w przypadku ludzi – polskiej narodowości: #polishgirl, #polishmom, #polishboy, #polishdad, #polishcouple, #polishsea, #polishfood #polishmodel, #polishwoman, #polishinsta, #polishphotographer, #polishblogger, #polishart, #polishman, #polishguy

Zmieniaj zestawy hasztagów

Chociaż niewątpliwie łatwo jest wejść na dowolną stronę z rankingami i wybrać najpopularniejsze hashtagi 2021 na Instagramie czy też popularne hasztagi w 2022, to trzeba koniecznie unikać takiej rutyny. Oczywiście – niektóre tagi muszą się powtarzać, ale powinno być ich niewiele, trzy do pięciu w jednym wpisie, pozostałe zaś powinny być maksymalnie różnicowane, o ile pozwala na to ich tematyka. Ma to dwie podstawowe zalety. Pierwszą jest unikanie bana od Instagrama za możliwość spamowania. Druga przekłada się bezpośrednio na popularność profilu, bowiem im więcej różnych hashtagów Insta używamy, tym trafiamy do większej grupy odbiorców.

Posiłkuj się popularnymi hashtagami

Nie oznacza to, że jak ognia trzeba unikać bardzo ogólnych (i tym samym bardzo popularnych) hashtagów w obawie przed banem czy ich zerową skutecznością. Co prawda wykorzystując same popularne hashtagi na Insta 2021 nie ma co liczyć na wielki sukces reklamowy, ale jednocześnie zawsze jest szansa dotarcia do jakieś grupy nowych followersów. Dlatego mimo wszystko warto dodawać kilka takich tagów w każdym wpisie.

najpopularniejsze hashtagi

Nawet jeśli nie ze względów czysto reklamowych i dla zwiększenia zasięgów, to aby chociaż przypisać zdjęciu jakąś konkretną kategorię tematyczną.

Co będzie tagowane w 2022?

Korzystając z popularnych hashtagów nie trzeba się ograniczać tylko do narodowego języka. Właściwie jest nawet wskazane, aby sięgać też wymiennie po angielskie odpowiedniki danych słów, które mogą pomóc w dotarciu do followersów. Wśród zestawienia popularnych hasztagów na Insta warto zwrócić uwagę na:

#me, #followme, #selfie, #instagood, #picoftheday, #l4l, #repost

#love, #motivation, #summer, #art, #friend, #travel, #beauty, #happy, #fashion

#photography, #model, #designer, #nature, #fitness, #food

#girl, #boy, #couple, #photo, #trip, #smile, #cat, #weekend, #polishgirl, #instagrl

Analizuj dane z Instagrama

Wiele osób nie wie, że Instagram oferuje możliwość sprawdzania między innymi zasięgów (dotarcia) czy zaangażowania dla każdego wpisu. Badając i analizując zasięgi zdjęcia z hashtagami A, B, C, D, E, F, G, H i porównując je ze zdjęciem z hashtagami K, L, M, N, O, P, R, S, T można łatwo sprawdzić, które z nich przyciągnęły większą uwagę i zapewniły więcej lajków lub obserwujących. Taka analiza nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, a dzięki niej może powstać Twoja własna lista popularnych hashtagów na Instagramie, z której w przyszłości możesz skorzystać.

Jeśli potrzebujesz więcej dokładniejszych informacji o swoim profilu, możesz zmienić konto w profil biznesowy. Wiąże się to z pewnymi dodatkowymi wymogami, ale w zamian zyskasz kolejne wartościowe dane, które pomogą Ci odpowiednio rozplanować hashtagową kampanię dla kolejnych postów.

Ocen post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *