Najpopularniejsze hasztagi 2019 – jakie hashtagi wybrać?

Jakie są najpopularniejsze hashtagi w 2019? Jakie hasztagi pod zdjęciem na insta dadzą Ci najlepszą skuteczność? Hasztagi Instagram – jak je dobierać? Czy hasztagi na instagramie musimy dodawać pod każdym zdjęciem? Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem!

Instagramowi wystarczyły zaledwie dwa tygodnie, aby stać się prawdziwym internetowym hitem XXI wieku. Oczywiście wiele ze swojego sukcesu zawdzięcza bezpośredniemu wsparciu Facebooka, ale to tylko jeszcze bardziej świadczy o sile tego specyficznego medium. Medium służącego do wymiany zdjęć, dzielenia się fotkami, chwalenia się „ustrzelonymi” widokami czy samym sobą. Nic dziwnego, że Instagram jest dzisiaj nie silnym, ale bardzo potężnym narzędziem kreującym marki, wykorzystywanym do promocji i marketingu oraz niezbędnym infuencerom do przedstawiania ich opinii na przeróżne tematy społeczne, polityczne, gospodarcze, modowe itp. Free Trial

Free Trial

Projects

SSL

Storage

Domains

Sub-domains

START

80zł netto


(98,40zł z VAT)

30 dni kampanii

Do 1000 realnych obserwujących

Bezpłatny support

STANDARD

160zł netto


(196,80zł z VAT)

30 dni kampanii

Do 2500 realnych obserwujących

Bezpłatny support

VIP

250zł

220zł netto

(270,60zł z VAT)


30 dni kampanii

Do 4000 realnych obserwujących

Bezpłatny support

BESTSELLER

INFLUENCER

450zł

305zł

(375,15zł z VAT)

30 dni kampanii

Do 6000 realnych obserwujących

Dedykowany Support 


    Opcji jest naprawdę wiele, dlatego warto znać podstawowe zasady obsługi tego serwisu, dedykowanej mu aplikacji i przede wszystkim sam sposób formowania opisów do zdjęć. To właśnie w tych krótkich wpisach można zamieścić niezbędne informacje o zdjęciu, autorze fotografii, przedstawianej scenie, ale również dokonać prezentacji jakiegoś produktu, marki, firmy. Szerszej prezentacji służą odpowiednio dobrane hashtagi na Insta, które pełnią podwójną rolę: 

    – opisują fotografię, dzięki czemu użytkownikom Instagrama łatwiej do nich dotrzeć poprzez wyszukiwanie zdjęć po konkretnych hashtagach,

    – klasyfikują zdjęcie w konkretnej „kategorii”, dzięki czemu marketingowcom łatwiej wypromować produkt, usługę albo osobę wśród odbiorców zainteresowanych właśnie taką tematyką.

hasztagi


Co to są hashtagi?

    W porządku, czym więc są te tajemnicze hasztagi, które tak zamieszały w marketingowym świecie? Nazwa wzięła się oczywiście od angielskiego „hash” będącego opisem słownym znaku # czyli popularnej polskiej „kratki” albo „płotka”. Druga część nazwy, a więc „tag” wskazuje natomiast na określnik jakiejś rzeczy. Otagować coś, czyli oznaczyć odpowiadającym mu słowem kluczowym, frazą, zestawem różnych słów. Hashtag jako połączenie jest więc niczym innym jak określnikiem wyrazowym jakiejś rzeczy, zjawiska albo osoby poprzedzonym symbolem # i pisanym z nim łącznie. Hasztagiem będą więc #wakacje, #burza, #dziewczyna, ale również #nareszczeurlop, #remontdomu, #cojatutajrobie itd. Chociaż trzeba przyznać, że hashtagi na insta są już dawno używane w każdym innym celu. Na przykład do zdobywania większej ilości lajków. I jest to świetny sposób, ale jest jedno ale! Można iść na skróty i to też nie jest złe wyjście. Na TopInsta kupisz najwyższej jakości Like IG w świetnej cenie. Zapraszamy do wypróbowania.

Jak używać hasztagów?

   To ważne, aby nauczyć się nimi odpowiednio posługiwać, ponieważ najlepsze hashtagi pozwalają zyskać odbiorców dla danego zdjęcia, a wraz z nimi śledzące profil osoby (tak zwanych followersów), które mogą być potencjalnymi klientami lub przyszłymi fanami. Przyda Ci się nasz artykuł który pokazuje jak zdobyć obserwujących. Pod pojęciem posługiwania się hasztagami rozumiemy zaś nie tylko ich prawidłowy zapis techniczny, ale również:

    – odpowiedni dobór

    – właściwą kolejność

    – trafienie w aktualne trendy

   A to oznacza, że nie wystarczy wybrać kilku lub kilkunastu słów opisujących dane zdjęcie, a potem czekać na cud. Cuda na Instagramie się co prawda zdarzają, ale na tyle rzadko, że lepiej jest zaufać samemu sobie w doborze właściwych hasztagów. No i nie zapominajmy, że ważne są opisy do zdjęć.

hashtagi


Zapisywanie hasztagów

    Pod względem technicznym ich zapis jest bardzo prosty i jednakowy dla wszystkich, czyli symbol # a po nim wybrane słowo. Należy pamiętać i sprawdzać nawet kilkakrotnie, czy zapis jest łączny; spacja wszystko zepsuje i nawet najlepsze hashtagi nie zostaną prawidłowo odczytane przez Instagram. A to oznacza, że zdjęcie nie trafi do odbiorców zainteresowanych danym tagiem, do których chcieliśmy dotrzeć i pochwalić się swoją fotką.Free Trial

Free Trial

Projects

SSL

Storage

Domains

Sub-domains

START

80zł netto


(98,40zł z VAT)

30 dni kampanii

Do 1000 realnych obserwujących

Bezpłatny support

STANDARD

160zł netto


(196,80zł z VAT)

30 dni kampanii

Do 2500 realnych obserwujących

Bezpłatny support

VIP

250zł

220zł netto

(270,60zł z VAT)


30 dni kampanii

Do 4000 realnych obserwujących

Bezpłatny support

BESTSELLER

INFLUENCER

450zł

305zł

(375,15zł z VAT)

30 dni kampanii

Do 6000 realnych obserwujących

Dedykowany Support 


Najpopularniejsze hashtagi na Instagramie

Chociaż rok 2019 jeszcze się nie skończył, statystyki pokazujące najpopularniejsze hashtagi już wiele mówią o tym, co było najczęściej omawiane na Instagramie. Lista popularnych hasztagów zawiera między innymi takie tagi jak:

#love (ponad 1,5 miliarda oznaczeń)

#fashion (ponad 631 milionów oznaczeń), 

#travel (prawie 400 milionów oznaczeń), 

#food (ponad 350 milionów oznaczeń),

#girl (ponad 320 milionów oznaczeń)

Ale warto zwrócić też uwagę na inne popularne hasztagi, które przyciągają codziennie miliony odsłon:

#happy

#badday

#photooftheday

#christmas

#prettygirl

#free

#beautiful

#cute

Komunikacja hasztagami

    Użytkownicy Instagrama wykształcili też własny system hasztagów, których zadaniem jest… komunikacja między nimi. Jeśli natkniecie się w postach, w profilach czy przy zdjęciach na takie tagi, warto wiedzieć, co one oznaczają:

#instagood – tag dla zdjęć, które mają charakter artystyczny, nie służą żadnej promocji czy działaniom marketingowym i są warte zobaczenia

#like4like – jak sama nazwa wskazuje, taga używają osoby, które wymieniają się lajkami (polubieniami) pod swoimi zdjęciami czy postami

#followme – typowy tag zachęcający do śledzenia danego profilu

Dobór hashtagów

    Tajemnicą pozyskiwania śledzących (followersów) jest odpowiedni dobór tagów, który ich przyciągnie. Jeśli wrzuca się standardowe zdjęcie samej siebie, warto dodać hasztagi do selfie, czyli #selfie lub #me i wzbogacić w zależności od własnego zdania o #pretty, #funny, #happy, #goodday, czyli opisać tagami swoje uczucia, emocje lub humor. Analogiczna sytuacja wygląda z otagowaniem innych tematycznych zdjęć. Fotki z wakacji można wrzucić w hashtagi dla podróży: #travel, #journey, #trip; zdjęcia przedstawiające jakieś potrawy zyskają popularność przez dopasowane hasztagi do jedzenia: #food, #foodporn, #eat.

Pamiętaj, że możesz oszczędzić sobie czasu, kupując fanów. Na TopInsta możesz kupić instagram followers świetnej jakości w dobrej cenie.

Popularne hasztagi w języku polskim

    Nie ma co ukrywać, że na Instagramie największą popularność zdobywają tagi w języku angielskim. Dzięki nim najłatwiej dotrzeć do największej grupy odbiorców. Ale na szczęście są również ich polskie odpowiedniki, których liczba oznaczeń nie jest może imponująca, lecz warta zauważenia. Najlepsze hashtagi IG po polsku to:

#polskadziewczyna 

#polskichlopak 

#lubiepolske

#polska 

#wakacje

#szkoła

#niepodległa

#zakupy

#jedzenie

najpopularniejsze hashtagi 2019


Nie przesadzaj z hasztagami

   Jedyną granicą w stosowaniu hashtagów jest wyobraźnia ich autora oraz limity narzucone przez Instagram. Te dopuszczają użycie 30 hasztagów w jednym opisie. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest stosowanie od 5-15 tagów, bo taką ilość łatwo odczytać, a zawężenie pozwala trafić do konkretnej grupy faktycznie mogącej być zainteresowaną tym konkretnym zdjęciem, postem czy całym profilem. Jeśli prowadzisz na Instagramie konto swojego kota, oznaczanie zdjęć tagami niezwiązanymi z tematem mija się z celem. Dodatkowo warto, aby prócz tagów znajdowała się w opisie również jakaś notatka, choćby jedno lub dwa zdania opisu, komentarza lub nawet cytatu. Hasztagi na insta powinny być w końcu komponowane z opisem zdjęcia.

Najpopularniejsze hasztagi z 2018

    Statystyki wskazują, że trendy popularności hasztagów niewiele zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku. Oprócz wspomnianego wyżej zestawienia, w 2018 najlepsze hasztagi to między innymi:

#friend

#picoftheday

#tbt

#style

#smile

#family

#music

#dog

#cat

#baby

#hot
#fitness
#nature

    Ich tendencja nie zmienia się również w roku 2019, dlatego jeśli ktoś chce dotrzeć do odbiorców zainteresowanych kotami, psami, sportem, obejrzeć zdjęcia związane z muzyką, modą, przyjaźnią itp. powinien zastosować w swoich postach najlepsze hasztagi opisujące daną  kategorię, które były popularne w ubiegłych latach.

Hasztagi pomagają w dotarciu do klientów

    Marketingowcy już dawno odkryli, jak wielką siłą są popularne hashtagi na Instagramie i że dzięki nim można wypromować produkt, markę a nawet konkretną osobę. Uzyskanie popularności w Internecie nie jest już takie trudne, jeśli umiemy się posługiwać tym serwisem i właściwie zastosować tagi. Jak znaleźć najpopularniejsze hashtagi na Insta? Wpisując jakieś słowo w wyszukiwarkę serwisu i patrząc, ile razy zostało zastosowane. Na początku warto skupić się na hasztagach konkretnie opisujących daną markę czy firmę, dodając po 3-4 tagi bardziej ogólne. Wraz z rosnącą liczbą odwiedzających można zwiększać też ilość tagów ogólnych i przyciągać też odbiorców z innych dziedzin. Osoby zainteresowane danym tematem wpiszą w wyszukiwarkę konkretny tag i wśród proponowanych zdjęć i postów prędzej czy później wyświetli się również nasz. Dlatego ważne jest, aby stosować tagi konkretne, dokładne i przede wszystkim – prawdziwe. Fałszywki, czyli tak zwane fejki, nie tylko przy przyciągną uwagi użytkowników, ale mogą też działać na niekorzyść profilu, który będzie uznawany za spamerski, natarczywy i nachalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *